Başdaş A.Ş 1986 yılında Sn.Mehmet BAŞDAŞ tarafından Mitsubishi Yetkili Servisi ve İş Makineleri ile Diyarbakır’da ticaret hayatına başlamıştır. 1992 yılında ise Japon ve Avrupa araçları yedek parçaları tedarik bazında ürün portföyünü daha genişletmiştir.

Başdaş A.Ş’de 1998 yılı itibarı ile Sn. Nizam BAŞDAŞ tarafından Japon, Kore, Tayvan menşeli ürünler ağırlıklı toptan  tedarikçisi olarak oto yedek parça sektöründe yerini almıştır.

Başdaş A.Ş,1999 yılından itibaren MITSUBISHI, HYUNDAI, TOYOTA, MAZDA, NISSAN, KIA hafif ticari ve binek araç yedek parçaları bazında ithalatına başladığımız,Uzakdoğu ülkeleri ile karşılıklı güvene dayalı ticari iş ilişkisi sürekli artarak  devam etmektedir.

Başdaş A.Ş 2000 yılında grup şirketi olarak siz değerli ”Paydaşlarımız” ile birlikte daha da büyüyerek Avrupa  ve Fransız araçları oto yedek parçaları sınıfında gelişerek Türkiye Oto yedek parça tedarik sektöründe hakkettiği yeri almıştır.

Başdaş A.Ş 2004 yılından itibaren Paydaşlarının ihtiyaçlarını doğru analiz ederek; rotasını MITSUBISHI, HYUNDAI, TOYOTA, MAZDA, NISSAN, KIA ve HONDA Oto Yedek Parçalarında yenilikçi yaklaşımları ile gerekli yatırımları zamanında  yaparak; Türkiye Japon Oto Yedek Parça tedarik zincirinin en güçlü şirketleri içinde yerini almıştır.

VİZYONUMUZ

Küresel otomotiv endüstrisinde dünya standartlarında lider tedarikçiler içinde yer almaktır.

MİSYONUMUZ

Oto yedek parça tedarikçisi olarak ileri teknolojiye odaklanıp,yüksek kaliteli ürün ve hizmetle yenilikçi, “Paydaşlarına” karlı çözümler sunmaktır.

HEDEFİMİZ

Ürün ve hizmetlerimizle,paydaşlarımızın ve çalışanlarımızın geleceğinin şekillenmesinde kalıcı rol almaktır.

“Başdaş A.Ş olarak amacımız koşulsuz müşteri memnuniyeti ve paydaşlarımıza en kaliteli hizmeti verebilmek için tüm enerjimizle yılmadan çalışmaktır.”